Obecní knihovna Kosičky
Naposledy aktualizováno: 15.01.2019 21:20:02
Někteří čtou, aby přemýšleli- těch je málo. Někteří čtou aby psali- těch je víc. Někteří čtou aby mluvili- těch je nejvíc.
Návštěv :
Celkem : 3750
Týden : 5
Dnes : 0

Beseda o pokladu v Kosičkách


Do Kosiček se na nás přijel podívat pan Brádle z Muzea v Hradci Králové. Dvacátého šestého května v pět hodin se v Kosičkách konala beseda o mincích, které se našly na zahrádce před okny domu čp. 6 již v roce 1930. Nalezeno bylo asi 300 mincí, ale dnes jich je už jen kolem dvou set, protože se mince záhadně ztratily anebo si je někdo vypůjčil a nevrátil. Většina mincí byla z období Vladislava Jagelonského, ale také mince z období Jiřího z Poděbrad, či Václava IV. Pan Brádle nám vysvětlil, že se mezi mincemi našlo několik unikátních mincí, které byly vyraženy ze stejného razidla, přesně 22 párů. Podle faktů odhadujeme, že poklad zakopal bohatý sedlák, který prodával své produkty pravděpodobně v Kutné Hoře. Jinak by totiž nemohl získat tolik párů mincí ze stejné ražby. Také jsme se dozvěděli o tom, že bychom si mohli za tuto částku koupit vesnickou chalupu s pozemky. Všechny tyto i jiné zajímavosti o mincích a historii obce Kosiček pan Brádle sepsal do brožury, která čeká na vydání.

Věříme, že bude nalezen dostatek financí, aby knížka mohla být vydána a abychom si ji mohli v naší knihovně prohlédnout už letos.

 

Fotky

 

Pan Brádle

Skupinka

 

 
Proces zabral 0.0087 sekund času a 0.68MB paměti.